sobota, 22 cze 2024
09:25:51

      Nasza sieć regionalna oparta jest głównie na łączach światłowodowych, 1Gbit i 10Gbit, wspieranych łączami radiowymi o przepustowości 155 Mbit oraz 400 Mbit. Każde z naszych łącz światłowodowych jest zabezpieczone zapasowym połączeniem wykorzystującym odrębne medium, gwarantującym bezawaryjne działanie sieci. Trwa budowa naszej własnej kanalizacji teletechnicznej na terenie Śląska.


      Stawiamy na jakość stosowanych rozwiązań -- rozwiązania techniczne oparte na urządzeniach firm Cisco, Juniper, Ericsson, Microsens oraz Lucent dają Państwu gwarancję stabilności naszych usług.


      Jednym z naszych priorytetów jest dynamicznie rozwijana sieć Metro Ethernet, dostępna obecnie na terenie Gliwic oraz Zabrza. Przepustowość sieci Metro to aż 10Gbit w ringu. Sieci abonenckie wpinane są do sieci Metro z przepustowością 1Gbit, bazując na szkielecie światłowodowym dla połączeń między budynkami -- pozwala to zaoferować klientowi końcowemu przyłącze o gwarantowanej przepustowości 100Mbit.


      Wielopoziomowa budowa naszych sieci sprawia, iż przystosowane są do równoczesnego przekazu Internetu, telewizji cyfrowej IPTV, monitoringu i innych usług cyfrowych. Innowacyjna usługa OpenNetwork® pozwala wszystkim abonentom PirxNet korzystać z zasobów sieci szkieletowej na terenie Śląska bez ograniczeń prędkości. W praktyce oznacza to możliwość np. przesłania zawartości płyty CD od użytkownika z Zabrza do Gliwic w 1,5 minuty!


ID Klienta:
PESEL/NIP:
 SSL


Nasi partnerzy:

cisco logo

juniper logo

ericsson logo
» Test transferu w sieci
» Mapa zasięgu
» Usługi dla operatorów